Dzień imienin ks. Krystiana

Aktualności

W pierwszy poniedziałek Adwentu, 04 grudnia 2023r., o godz. 17.00 dzieci, młodzież i dorośli uczestniczyli w radosnej Eucharystii roratniej, rozpoczynającej codzienne spotkania modlitewne, które w tym roku przebiegają pod hasłem FRANCISZKOWY PLAC BUDOWY i mają na celu zbudować w rudnickich sercach duchową stajenkę dla Bożej Dzieciny.  

Sprawowanej inauguracyjnej Mszy św. przewodniczył dyrektor miejscowego oddziału Caritas ks. Tomasz Szostek w asyście proboszcza parafii Trójcy Świętej ks. Stanisława Czachora oraz wikariuszy ks. Andrzeja Łacha oraz  ks. Krystiana Kusztyba, który tego dnia uroczyście obchodził swoje imieniny z udziałem ukochanej Mamy i wspólnoty rudnickiej.

Odprawiane w tak dostojnym i czcigodnym gronie nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny tradycyjnie poprzedziła procesja z lampionami, rozświetlającymi spowite w głębokich ciemnościach wnętrze kościoła, które zajaśniało pełnym blaskiem dopiero po odśpiewaniu hymnu „Chwała na wysokości Bogu…” , wywołując zadumę nad „Światłością prawdziwą”, która może rozjaśnić każdy mrok życia ludzkiego i przywrócić nam utraconą godność dzieci Bożych.

Do głębokich refleksji adwentowych skłaniało też Słowo Boże, które w poniedziałkowy wieczór wygłosił Ksiądz Proboszcz, objaśniając najmłodszym parafianom motto tegorocznych nabożeństw ku czci Najświętszej Maryi Panny. Omówił też dedykowane im plansze adwentowe, zachęcając wszystkich do codziennego udziału w roratach oraz czerpania inspiracji ze świętości życia i działalności Biedaczyny z Asyżu, niosącego światu franciszkańskie pozdrowienie „Pokój i dobro”.

Zwracając się natomiast do Ks. Krystiana w dniu Jego imienin, dziękował za wspólną modlitwę, piękną duszpasterską współpracę oraz prostowanie ludziom dróg do Pana Boga. Życzył jednocześnie Solenizantowi Bożych mocy potrzebnych do wypełniania posługi kapłańskiej, stałej opieki macierzyńskiej Matki Przenajświętszej oraz zwykłej ludzkiej życzliwości i pamięci. Z głębi serca mówiły również dzieci, a po nich dorośli, którzy potem wspólnie wyśpiewali muzyczne życzenia do znanej melodii „Życzymy, życzymy…”.
 

W darze za dobre słowa i okazywaną na co dzień wdzięczność Ksiądz Krystian Kusztyb ofiarował każdemu z osobna imieninowe słodkie upominki. Dzieci dołączyły je do otrzymanych plansz adwentowych, które do 24 grudnia 2023r. uzupełnią o pamiątkowe obrazki, by w ten sposób włączyć się z pomocą Pana Boga i Najświętszej Panienki przy współudziale św. Franciszka w dzieło budowy stajenki bożonarodzeniowej, symbolizującej piękno i czystość duszy ludzkiej, gotowej do przyjęcia obiecanego Zbawiciela, jak serce Maryi „miłością Boga zawsze gorejące”.