Ogłoszenia duszpasterskie 01. 08. 2021 r.

XVIII Niedziela Zwykła

1. Rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Jest to zarazem Pierwsza Niedziela Miesiąca po ogłoszeniach parafialnych wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracją.
  2. W naszych modlitwach pamiętajmy dziś o 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, prosząc dla żyjących bohaterów o zdrowie i błogosławieństwo Boże, a tym którzy odeszli do Pana o nagrodę wieczną
  3. Dziś o 9.30 zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie z Różami Różańcowymi.
  4. Jutro 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione. Więcej na ten temat jest zamieszczone na naszej stronie parafialnej i na tablicy ogłoszeń.
  5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W środę wyrusza Piesza Pielgrzymka Diecezji Sandomierskiej na Jasną Górę. Kilka osób z naszej parafii bierze w niej udział. Pamiętajmy w modlitwie o Pątnikach.
  7. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy PiątekPierwsza Sobota Miesiąca. W te dni od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji w ciszy i możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych w domach. Nabożeństwo Pierwszej Soboty rozpoczniemy o godz. 17.30, a po Mszy Świętej procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  8. Ogłaszana przez nas pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie i tam modlitwa przy grobie ks. Infułata Czesława Wali oraz do Sandomierza odbędzie się 12 sierpnia, w czwartek. Osoby, które wyraziły chęć uczestnictwa w pielgrzymce, prosimy o uzupełnienie swoich danych i dokonanie wpłaty. Koszt pielgrzymki /przejazd, ubezpieczenie, obiad, przewodnicy, bilety wstępu/ to kwota 80 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Bardzo prosimy, jeśli ktoś jest zdecydowany na wyjazd, by już dziś zapisać się w zakrystii. By można uniknąć sytuacji, jak podczas ostatniej pielgrzymki do Kalwarii i Przemyśla, że ktoś chciał pojechać, a nie było już miejsca w autokarze. Szczegóły dla zainteresowanych, przy zapisie.
  9. Wznawiamy w tym roku możliwość pielgrzymowania, w Parafialnej Pieszej Pielgrzymce do Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku, która odbędzie się tradycyjnie w dniu 15 sierpnia. Chętni do udziału w pielgrzymce będą mogli zapisać się w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej. Prosimy, aby przy zapisie koniecznie mieć przygotowany swój nr PESEL. Koszt udziału w pielgrzymce to 10 zł. Osoby zapisane będą objęte ubezpieczeniem. W związku z trwającą pandemią w pielgrzymce mogą brać udział osoby zdrowe, które będą pielgrzymowały na własną odpowiedzialność. Osoby niezapisane, a więc nieubezpieczone, nie mogą dołączać do pielgrzymki. Wszelakie szczegóły, będą dostępne przy zapisie.
  10. W minionym tygodniu w naszej Wspólnocie pożegnaliśmy: + Zofię Woźniak. Jako jedna Rodzina Parafialna polecajmy Ją Miłosiernemu Bogu.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie…