Ogłoszenia duszpasterskie 2. 10. 2022 r.

XXVII Niedziela Zwykła

1. Od dnia jutrzejszego wieczorne Msze Święte w ciągu tygodnia będą sprawowane o godz. 17.00, a następnie Nabożeństwo Różańcowe. W niedziele nabożeństwo o 17.30. Zachęcamy i zapraszamy.
  2. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Parafian, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach w świątyni zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem, wzajemnie modli się za siebie.
  3. Każdego dnia w październiku, rozpoczynając od dnia dzisiejszego, po modlitwie różańcowej w świątyni, będziemy losować trzy osoby i obdarowywać ich różańcem /jednym dziesiątkiem/, komu uda się wylosować i otrzymać 5 dziesiątków, będzie mógł wymienić je na duży różaniec. W związku z tym prosimy, by pisać na kartkach swoje imię i nazwisko oraz z której klasy. W losowaniu mogą brać udział również dorośli. Karki prosimy przed nabożeństwem składać do koszyka przed ołtarzem.
  4. Róże Różańcowe, inne Wspólnoty oraz osoby indywidualne, które w październiku chcą prowadzić nabożeństwa, prosimy, by zgłaszały się do zakrystii i wybrały dzień, w którym będą przewodniczyć modlitwie różańcowej. Lista z wyszczególnieniem kolejnych dni będzie umieszczona w gablocie.
  5. W piątek 07. października przeżywamy wspomnienie NMP Różańcowej. Jest to Święto Patronalne Róż Różańcowych. W tym dniu będziemy modlić się za osoby należące do Róż Różańcowych.
  6. W tym tygodniu przeżywamy Pierwszy CzwartekPierwszy Piątek Miesiąca. W te dni od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.
  7. Spotkanie scholii w poniedziałek, o godz. 30.
  8. W sobotę, o godz. 10.00 w Ochronce spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej.
  9. Rodziców, uczniów klas VI i VII, którzy są w trakcie przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie, po nabożeństwie różańcowym. We wtorek rodziców uczniów klas VI, a w środę klas VII. Zależy nam, by obydwoje rodziców uczestniczyli w spotkaniu. Jeśli ktoś, nie będzie mógł w tym terminie, będziemy umawiać się indywidualnie na inny czas. Rodziców uczniów klas VIII i klas III, którzy nie mogli być na spotkaniu w minionym tygodniu prosimy, by dołączyli we wtorek, lub w środę.
  10. Dnia 9 października br. w Sandomierzu przeżywać będziemy doroczny odpust ku czci bł. Wincentego Kadłubka – patrona diecezji. Początek o godz. 10.00 w kościele seminaryjnym św. Michała Archanioła, skąd wyruszy procesja z relikwiami Błogosławionego do Bazyliki Katedralnej na Mszę św. pod przewodnictwem Bp. Krzysztofa Nitkiewicza. Zachęcamy do udziału.
  11. Proszono nas, by ogłosić, iż będzie możliwość skorzystania z badania USG Doppler drożności żył i tętnic. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  12. Kino „Sokół” w Nisku prosi, by ogłosić, że zaprasza na seanse filmu „Zobacz Anioła”. Szczegóły na stronie internetowej NCK „Sokół”
  13. W minionym tygodniu odeszli z w naszej Wspólnoty: + Eugeniusz Gołębiowski, + Danuta Kotuła, + Anna Sekulska. Jako jedna rodzina parafialna, polecajmy Ich Miłosiernemu Bogu:

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.