Ogłoszenia 20. 09. 2020 r.

XXV Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
    2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 13.00 Mszę św. w intencji śp. ks. Franciszka Nicałka. Po zakończeniu Mszy, sprzed kościoła, wspólnie przejście na skrzyżowanie ulic: Rzeszowskiej i 3 –go Maja, gdzie rozpocznie się inscenizacja pt.: „Jezus jest wśród nas”.  Zapraszamy.
    3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    4. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
    5. Posiadamy księgę intencji mszalnych na przyszły rok.
    6. Róże Różańcowe oraz inne Wspólnoty, które w październiku chcą prowadzić nabożeństwa, prosimy, by zgłaszały się do zakrystii i wybrały dzień, w którym będą przewodniczyć modlitwie różańcowej.
    7. Osoby, które tydzień temu wstąpiły do Rodziny Szkaplerza, a nie oddały kartki
      ze swoim imieniem i nazwiskiem, prosimy, by uczyniły to w najbliższym czasie, byśmy mogli wszystkich wpisać do Księgi Rodziny Szkaplerza naszej parafii.
    8. Po Mszy św. zapraszamy do ołtarza dzieci, by udzielić im błogosławieństwa. Dzieci
      w każdą niedzielę, będą otrzymywać obrazki związane z treścią czytań mszalnych.
      W dniu dzisiejszym otrzymają książeczki, do których będą mogły wklejać obrazki, które w każdą niedzielę będziemy rozdawać.
    9. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej.