28 lutego 2021 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
  2. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Pierwszy PiątekPierwsza Sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i sobotę od godz. 16.00, a w piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 15.15. Nabożeństwo Pierwszej Soboty o godz. 16.30.
  3. Chorych w domach, z posługą sakramentalną, będziemy odwiedzać po wcześniejszym uzgodnieniu. Bardzo prosimy, zgłaszać chorych i umówić się na konkretny termin.
  4. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy na Drodze KrzyżowejGorzkich Żalach.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9.30 spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.
  6. W tym tygodniu, w naszej Wspólnocie, będziemy przeżywać Rekolekcje Wielkopostne. Od poniedziałku do czwartku, 10 minut przed wieczorną Mszą Świętą, będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia, prosząc o światło Ducha Świętego dla ks. Rekolekcjonisty oraz o otwartość naszych serc na Boże Słowo.
  7. Rekolekcje rozpoczniemy, w piątek, 5. marca, o godz. 16.30, Drogą Krzyżową; o godz. 17.00 Msza Św. z nauką dla wszystkich; o godz. 18.30 Droga Krzyżowa z nauką dla rodziców uczniów, którzy przygotowują się do I Komunii i sakramentu bierzmowania. W sobotę Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 17.15. W niedzielę nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy Świętej.
  8. Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem zaprasza na bezpłatne rozliczanie Deklaracji Podatkowych PIT w czwartki: 4 i 11 marca w godz. 9.00 – 14.00 oraz 18 i 25 marca w godz. 13.00 – 18.00. Przekazując 1% podatku na Caritas pomagamy potrzebującym w naszej Diecezji.
  9. W minionym tygodniu w naszej Wspólnocie pożegnaliśmy: + Albinę Bucior, + Zofię Poparda, + Elżbietę Hajder, + Krystynę Ptak. Polecajmy Ich Miłosiernemu Bogu.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie…