Ogłoszenia duszpasterskie 29. 11. 2020 r.

1. Rozpoczynamy Adwent, nowy rok liturgiczny, przeżyjmy go w głębszym zjednoczeniu z Panem Bogiem. Niech pomoże nam w tym, udział w Mszach św., Nabożeństwach, korzystanie z Sakramentu Spowiedzi i Eucharystii, czynna miłość bliźniego, codzienny pacierz rano i wieczorem.
  2. Tradycyjnie “Roraty” o godz. 6.30 i 17.00, na które serdecznie zapraszamy. Modlitwa ta skutecznie umacnia naszego ducha i ćwiczy ciało, mobilizuje do życia zgodnego z wolą Bożą. Prosimy, by dzieci przynosiły z sobą lampiony.
  3. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek Sobota Miesiąca. W te dni od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo Pierwszej Soboty rozpoczniemy Różańcem o godz. 16.30.
  4. W sobotę, ze zrozumiałych względów, nie będziemy odwiedzać chorych w domach. Do chorego udamy się, wtedy, kiedy zostaniemy o to poproszeni.
  5. W przyszłą niedzielę nie będzie w świątyni spotkania Róż Różańcowych. Tajemnice różańcowe, postarajmy się zamienić w ramach swojej Róży lub odmawiajmy tą samą.
  6. Zachęcamy w Adwencie do nabywania, świec Caritas, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece znajdują się przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zysk ze sprzedaży zostanie przekazany jako pomoc dla potrzebujących dzieci.
  7. W dzisiejszą niedzielę na Mszy Św. o godz. 6.30 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. To widoczny znak zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Opłatki te będzie można nabyć w przedsionku kościoła, po każdej niedzielnej Mszy Św.,
    a w ciągu tygodnia, po wieczornej. Ofiary składane z tej racji są wyrazem naszej wdzięczności, wobec Pana Organisty, za Jego posługę w parafii. Bóg zapłać za okazaną w ten sposób pomoc dla Parafii, w utrzymaniu posługi Organisty.
  8. Przypominamy, że Msza Św. w sobotę wieczorem, jest mszą świętą niedzielną.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” zamieszczony jest kalendarz na przyszły rok, a w tygodniku „Niedziela” znajduje się płyta z tekstem rekolekcji.
  10. W minionym tygodniu w naszej Wspólnocie pożegnaliśmy: + Stanisława Bednarczyka, + Jadwigę Hang, + Władysława Maczugę. Polecajmy zmarłych Miłosiernemu Bogu.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie…