Ogłoszenia 5. 07. 2020 r.

XIV Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia
    w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.
  2. Każdego dnia w miesiącu lipcu, w naszej świątyni o godz. 17.30 będziemy modlić się Litanią do Krwi Pana Jezusa i Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.
  3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. Młodzież, która w tym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania, prosimy, by w zakrystii odebrała modlitewniki, o których podczas bierzmowania mówił ks. Biskup.
  7. Widzimy, że wnętrze naszej świątyni stało się piękniejsze poprzez zakup pulpitu dla przewodniczącego liturgii oraz lichtarza pod paschał. Do tego zakupu przyczynili się rodzice bierzmowanych i rodzice dzieci Pierwszokomunijnych z obu szkół podstawowych. Dziękujemy rodzicom. Bóg zapłać za złożoną ofiarę pieniężną.
  8. Panu organiście, który obecnie posługuje w naszej parafii, ostatniego czerwca skończyła się umowa, przedłużyliśmy ją do 31. lipca, a więc wtedy umowa się kończy. Zainteresowanych posługą organisty w naszej parafii prosimy o złożenie swojej oferty. By uciąć fałszywe spekulacje informujemy, że organista z Rudnika – Stróży nigdy nie był i nie jest zainteresowany pracą w naszej parafii.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie + Annę Guściora+ Jana Zygmunta. Jako jedna rodzina parafialna polecajmy ich Miłosiernemu Bogu.
  10.

Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj Im świeci.

Niech odpoczywają w pokoju.

1.