26. 05. 2024r. Uroczystość Trójcy Świętej.

1. Dzisiejszy dzień dla naszej Wspólnoty Parafialnej jest Uroczystością Odpustową. Pod zwykłymi warunkami \przyjęcie Komunii Św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca, dowolnej modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu/, możemy zyskać odpust zupełny. O godz. 11.00 suma odpustowa, z procesją wokół świątyni.
  2. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w dniu jutrzejszym o godz. 18.00.
  3. W najbliższy czwartek, w liturgii będziemy celebrowali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Procesja po Mszy Św. o godz. 11.00. Przygotujmy, jak zawsze cztery ołtarze. Udekorujmy w oknach każdy dom naszej parafii /nie tylko wzdłuż procesji/, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów /jeśli będzie trudność ze znalezieniem kwiatów, możemy sypać listki, trawę/.
  4. Tradycyjnie, od wielu lat, w Uroczystość Boże Ciała, w Rzeszowie odbywa się Koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Organizujemy wyjazd z parafii. Chętnych na wyjazd, prosimy, by do wtorku zapisali się w zakrystii lub kancelarii. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 16.00.
  5. Po Uroczystości Bożego Ciała, codziennie przez oktawę, po Mszy Św. wieczornej, procesja eucharystyczna wokół kościoła, w niedzielę procesja po Mszy Św. o godz. 11.00.
  6. Niedługo przypada 4 rocznica śmierci ks. infułata Czesława Wali. Zapraszamy na Mszę Świętą w Jego intencji, w piątek o godz. 6.30 i 7.00.
  7. W piątek kończymy Nabożeństwa Majowe. Będziemy dziękować Matce Chrystusowej za wszelakie dary, które przez Jej ręce płyną od Boga.
  8. W tym tygodniu przeżywamy Pierwszą Sobotę Miesiąca. Przed południem tradycyjnie odwiedzimy chorych w domach. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo Pierwszej Soboty rozpoczniemy o godz. 17.30 Różańcem i medytacją.
  9. W przyszłą niedzielę spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.
  10. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, w dniu 17 maja obchodzono 20 rocznicę nadania imienia św. Jana Pawła II. W najbliższą niedziele o godz. 10.45 zapraszamy do świątyni, by w całej Wspólnocie Parafialnej dziękować św. Janowi Pawłowi II za Jego patronowanie oraz prosić o dalsze orędownictwo nad Społecznością Szkoły. Uczniowie Szkoły, przed Mszą Św., na nowo przybliżą nam Osobę swego Patrona.
  11. Wiemy, że 15 czerwca w Sandomierzu odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Rodzin połączone z jubileuszem 25-lecia wizyty Ojca Świętego. Ksiądz Biskup zaprasza wszystkich na wspólną modlitwę. Początek o godz. 11.00 na placu papieskim. Następnie przemarsz na plac przy Szkołach Katolickich, gdzie o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. Szczególne miejsce na tej uroczystości będą mieć małżonkowie obchodzący w tym roku swoje 25-lecie i 50-lecie zawarcia sakramentu małżeństwa. Chętnych, szczególnie Jubilatów, którzy pojadą do Sandomierza prosimy, by zgłaszali się do nas, byśmy mogli wynająć odpowiedni pojazd, który pomorze dotrzeć na tą Uroczystość.
  12. W minionym tygodniu w naszej Wspólnocie pożegnaliśmy: + Krystynę Chudy. Jako jedna Rodzina parafialna, polecajmy Ją Miłosiernemu Bogu.
    Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie…