Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

Aktualności

W niedzielę 21 maja 2023r. dzieci z parafii pw. Trójcy Świętej przyjęły pierwszą w swoim życiu Eucharystię. W tym ważnym duchowym wydarzeniu, do którego przygotowały się od kilku miesięcy, towarzyszyli im rodzice, chrzestni, dziadkowie, goście oraz wierni z miejscowej wspólnoty.

Nabożeństwo komunijne tradycyjnie rozpoczęło się na dziedzińcu kościelnym, gdzie młodzi parafialnie, ubrani w lśniąco białe stroje, zostali oficjalnie powitani, a następnie po błogosławieństwie rodziców uroczyście wprowadzeni do kościoła, by w pełni uczestniczyć we Mszy św. koncelebrowanej.

– Tę Najświętszą Ofiarę sprawuję w intencji dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy przyjmą do swoich serc Pana Jezusa – powiedział główny celebrans, ks. Tomasz Gawlak, odpowiadając na skierowaną w imieniu wszystkich rodziców prośbę o udzielenie sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

Przed jego przyjęciem młodzi wierni czytali Słowo Boże, śpiewali psalmy i pieśni kościelne, przedstawiali modlitwy wiernych oraz nieśli dary w procesji eucharystycznej. Po zakończeniu zaś Liturgii wyrazili swoją wdzięczność za otrzymanie Ciała i Krwi Chrystusa. Do tych podziękowań dołączyli również ich rodzice. Głos zabrał także proboszcz parafii, ks. Stanisław Czachor, kierując wdzięczne słowa do rodziców, sióstr zakonnych, katechetów, nauczycieli, wychowawców oraz dyrekcji przedszkoli i szkół dzieci pierwszokomunijnych.

Po Eucharystii był też czas na wykonanie pamiątkowych zdjęć i dzielenie się pierwszymi wrażeniami z uroczystości pierwszokomunijnej, które zostały wzbogacone o późniejsze już spotkania w gronie rodziny.