Pielgrzymka do Strachociny

Aktualności

W piątkowe popołudnie, 16 września 2022r., grupa naszych parafian udała się w autokarową pielgrzymką do Strachociny.  Rudnickim pątnikom towarzyszył ks. proboszcz Stanisław Czachor.

      Modlitewne spotkanie rozpoczęło się od Litanii do św. Andrzeja Boboli, którą odmówił ks. prałat Józef Niżnik. Kustosz strachocińskiego sanktuarium poprowadził również różaniec z adoracją relikwii św. Andrzeja Boboli, trzeciego patrona Polski.

     Kulminacją pielgrzymiego trudu była Eucharystia, której przewodniczył w asyście kilkunastu duchownych ks. Sławomir Kostrzewa. Tenże kapłan z Archidiecezji Poznańskiej skierował również do zgromadzonych wiernych, w tym naszych parafian, wzruszające Słowo Boże.

      Wielkie wrażenie na rudniczanach wywarł też spektakl „Pokonać piekło” w reżyserii Tomasza Żaka, wystawiony przez Teatr NIE TERAZ z Tarnowa. Szczególnie mocno zapadły wszystkim w serca słowa dwóch głównych bohaterów sztuki – męczenników za wiarę i sprawę polską– bł. ks. Jerzego Popiełuszki i św. Andrzeja Boboli- mówiące o istocie sakramentu Eucharystii, a nawiązujące do tytułu sztuki:

Co my tu robimy?

– Widzisz, Jerzy, bo właśnie o to chodzi – o Mszę Świętą.

– Dlaczego ro robimy?

– Aby ZWYCIĘŻAĆ …..

   Z tymi też refleksjami o wyzwalającej z grzechów Ofierze Pańskiej oraz potężnej sile codziennej modlitwy pielgrzymujący rudniczanie wrócili do swoich bliskich, aby przekazywać je innym i własnym przykładem życia Polaka – katolika dawać świadectwo PRAWDZIE.