Koncert charytatywny Magdy Steczkowskiej

Aktualności

       04 stycznia 2023r. (w środę) po Mszy Świętej wieczornej wnętrze kościoła pw. Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem wypełniły melodie najpiękniejszych kolęd i pastorałek, które wykonywała znana artystka Magda Steczkowska przy akompaniamencie pianisty Adama Niedzielina.

    Wokalistka przyjechała na zaproszenie Caritas Diecezji Sandomierskiej, Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem oraz Parafii Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem.  Zaśpiewała przed licznie zgromadzoną publicznością, z którą bardzo szybko nawiązała żywy kontakt, dając wspaniały pokaz artystycznych umiejętności.  

    Od razu też zaczęło się wspólne wykonywanie kolęd i pastorałek, takich jak: „Przybieżeli do Betlejem” , ‘W żłobie leży”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy śliczna panna”, „Oj maluśki, maluśki”, „Pastuszkowie, bracia mili” , „Mizerna cicha”, „Cicha noc”, „Wśród nocnej ciszy”, „Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje”. Bogaty repertuar programu świątecznego wypełniły również nastrojowe utwory, w tym piosenka „Gdziekolwiek jesteś”.

    Koncert z udziałem Magdy Steczkowskiej na pewno długo pozostanie w sercach rudnickich parafian, których artystka zachwyciła ciekawą barwą głosu, wyjątkową aranżacją wykonywanych kolęd i pastorałek, barwnymi opowieściami z życia osobistego i artystycznego oraz niezwykle ciepłą osobowością.

        Wspólne kolędowanie odbyło się w ramach świętowania Uroczystości Objawienia Pańskiego i tradycyjnego Orszaku Trzech Króli.  Miało przede wszystkim cel charytatywny. Służyło wsparciu finansowym rudniczanki Angeliki Kręt, która zmaga się z niezwykle rzadkim nowotworem (włóknisto-blaszkowym), dotykającym  1 na 5 000 000 osób.

Galeria