Jasełka dla Babć i Dziadków

Aktualności

Jasełka dla Babć i Dziadków

08 stycznia 2023r. (niedziela) w uroczystość Objawienia Pańskiego, kończącą okres Bożego Narodzenia, przedszkolaki z „Ochronki” w Rudniku nad Sanem wystawiły jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedstawienie miało miejsce po „sumie” w Kościele pw. Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem.

Na tle bożonarodzeniowej szopki mali aktorzy śpiewem kolęd i recytacją wierszyków przywołali biblijne wydarzenia związane z cudem Betlejemskiej nocy. Poprzebierani w przepiękne stroje odtworzyli historię Wcielenia Pańskiego, scenę przybycia pastuszków do ubogiej stajenki i trzech mędrców ze Wchodu, by nowo narodzonemu Jezusowi złożyć należny pokłon.

Podniosła i uroczysta atmosfera, która towarzyszyła przedstawieniu, udzieliła się publiczności, wśród której najliczniejszą grupę stanowili babcie i dziadkowie. Gdy z uwagą i skupieniem patrzyli na grę kochanych wnucząt, nie kryli łez wzruszenia. Ocierali je też ukradkiem, gdy wysłuchiwali pięknych życzeń w dniu swojego święta.

Jasełkowe przedstawienie dostarczyło też głębokich wrażeń duchowych i estetycznych rodzicom maluchów. Mieli oni ogromny udział w sukcesie scenicznym swoich pociech, co z wielką wdzięcznością podkreślały siostry Służebniczki Dębickie, główne organizatorki przedstawienia bożonarodzeniowego.

Aplauz zgromadzonej licznie publiczności był ogromnym potwierdzeniem uznania dla ich tytanicznego wysiłku twórczego, w którego efekcie rudniccy parafianie mogli podziwiać niezwykłe widowisko z udziałem ponad setki dzieci.

 

Galeria