IX Parafialna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku.

Aktualności

          Dnia 15.08.2021r o brzasku ranka wyruszyliśmy na pieszą pielgrzymkę do Leżajska. Zgromadziliśmy się w naszym kościele o godz.3.45. Po błogosławieństwie ks. Proboszcza Stanisława Czachora wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak. Pierwszy etap rozpoczęliśmy śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. W czasie pielgrzymowania dołączyli do nas parafianie z Chałupek i Kopek. Podczas pielgrzymki drogę uświetniała swoim śpiewem Grupa Muzyczna Caeli Meum z Łętowni za co serdecznie im dziękujemy i mamy nadzieje, że za rok też z nami pójdą.

          W czasie drogi można było skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Wędrówkę przeplatały nam śpiewy i modlitwa. Odmówiliśmy Różaniec w intencjach, które pielgrzymi zapisali na kartach i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Był też czas na odpoczynek, aby zregenerować siły. Z każdym krokiem biliśmy coraz bliżej celu naszej Parafialnej Pielgrzymki. Po dotarciu do Sanktuarium Matki Bożej Leżajskiej jeden z Ojców Bernardynów przywitał nas, pokropił woda święconą oraz pobłogosławił. O godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. w intencji wszystkich pielgrzymów pielgrzymujących do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

        W tym roku na pielgrzymkę zapisało się 170 osób troszkę mniej niż w poprzednich latach, gdzie pielgrzymka liczyła 400 osób. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwała nasza niezawodna Ochotnicza Straż Pożarna. Nie zabrakło też w tym roku naszych sióstr Pallotynek.

          Opiekę duszpasterska sprawowali w tym roku ks. Tomasz Gawlak i ks. Tomasz Szostek. Cieszę się bardzo ze mogłam w tym roku po raz kolejny pielgrzymować z braćmi i siostrami.

Dorota

GALERIA