Diecezjalny Dzień Młodych

Aktualności

“Kocham, wiec jestem” to właśnie te słowa zgromadziły około 1000 tyś osób na Diecezjalnych Dniach Młodych w Sulisławicach. We wrześniu w słoneczny dzień dokładnie 4 września br. roku odbyły się Diecezjalne Dni Młodych w których uczestniczyła młodzież z naszej parafii oraz dekanatu Rudnik. O godzinie 12 rozpoczęła się uroczysta Msza św. sprawowana na ołtarzu polowym przez ks. bp. Krzysztofa Nitkiewicza. Eucharystię sprawowali też kapłani którzy przybyli z młodymi ze swoich parafii. Po zakończonej Mszy św. był czas spędzony na modlitwie, wspólnej integracji, święty czas spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Był to również czas Oazowy Dzień Wspólnoty. Był czas na gorący posiłek. Następnie Uwielbienie Pana Boga tańcem, śpiewem. Bardzo ważnym akcentem tych dni było świadectwo Dobromira Makowskiego, który pokrzepił dusze mocni w wierze. Na zakończenie dnia odbył się koncert uwielbienia i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem podczas, którego można było z głębi serca uwielbiać Pana Jezusa ukrytego w małym kawałku chleba i powierzyć mu wszystkie troski oraz wyśpiewać jak bardzo Go kochamy. Był to bardzo miło spędzony dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci oraz sercu. 

Dorota Konior

Kacper Karaś

Galeria

 

Artykuł na stronie internetowej Diecezji Sandomierskiej 

 

Relacja video