Pielgrzymka do Kałkowa – Godowa i do Sandomierza.

Aktualności

 

          Wschód słońca w dniu 12 sierpnia dał nam znak, że mamy ruszyć na pielgrzymi szlak. Tym razem wraz z parafianami z Rudnika-Stróży udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie. Tam, u stóp Świętego Krzyża pokłoniliśmy się naszej Matce prosząc, by orędowała za nami u swego Syna, Jezusa Miłosiernego. Po Eucharystii udaliśmy się do krypty w której spoczywają doczesne szczątki naszego Rodaka, ks. Inf. Czesława Wali, twórcy tego Sanktuarium. Z historią Sanktuarium i jego obiektami zapoznała nas Pani Przewodnik.

        W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w stolicy naszej Diecezji, w Sandomierzu. To miasto zauroczyło szczególnie tych, którzy nigdy w nim wcześniej nie byli. Niewielkie, ale bardzo bogate w historię, zabytki, zachwyca dziś wszystkich, którzy tu przybywają. Pod fachowym okiem przewodnika, przemierzaliśmy uliczki, zabytki, obiekty kultu. Czas spędzony w Sandomierzu był wgłębieniem się w historię miasta, podziwianiem piękna, połączony z modlitwą w świątyniach. Wróciliśmy ubogaceni, uradowani, trochę zmęczeni, ale z planami na dalsze pielgrzymowanie.

Pielgrzym

GALERIA