UMOCNIENI DARAMI DUCHA ŚWIĘTEGO – SAKRAMENT BIERZMOWANIA

Aktualności

       W niedzielę, 25 czerwca 2023r., o godz. 15.00 młodzi wierni z rudnickiej w parafii pw. Trójcy Świętej przystąpili do Sakramentu Bierzmowania. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej, ks. bp Krzysztof Nitkiewicz.

     W wygłoszonej homilii, nawiązując do ewangelicznego przesłania Jezusa, by nie bać się ludzi, mówił o lęku i jego konsekwencjach. Wyjaśniał, że najskuteczniejszym sposobem, by go przezwyciężyć, jest wpatrywanie się w dobro.  Przekonywał, że tylko rozmowa o tym, co piękne, oraz myślenie pozytywnie pozwala nie bać się złego. Odradzał rozpatrywanie czarnych scenariuszy i fascynację rzeczami, które tylko przygnębiają i budzą niepokój wewnętrzny. Wskazywał na Pana Boga jako Jedną Wielką Miłość i Jedno Wielkie Dobro. Mówił do młodych: Przyjmijcie dzisiaj Sakrament Bierzmowania z taką właśnie nadzieją, że Pan Bóg Was kocha. W życiu spotkacie różne sytuacje, doświadczycie niesprawiedliwości, krzywdy, ale pamiętajcie, że Pan Bóg jest blisko Was i nigdy o Was nie zapomni.

     Po tych słowach Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup udzielił Sakramentu Ducha Świętego każdemu kandydatowi, następnie poświęcił pamiątki tej ważnej uroczystości – krzyże.

   Przed końcowym błogosławieństwem i rozesłaniem rudniccy parafianie, w tym nowo bierzmowani i ich rodzice, dziękowali Pasterzowi diecezji sandomierskiej za uroczyste spotkanie i wygłoszone Słowo Boże.

   – Jesteśmy wdzięczni za ten dar Ducha Świętego, który przez ręce Księdza Biskupa spłynął na naszą młodzież. Bóg zapłać za modlitwę i wskazówki skierowane do nas. Niech Pan Bóg obdarza swoją mocą i siłą oraz pomaga w pasterskiej posłudze – dodał proboszcz naszej parafii, ks. Stanisław Czachor, który przy wsparciu ks. Andrzeja Łacha sprawował opiekę nad przygotowaniem młodzieży do Sakramentu Bierzmowania.