Rekolekcje Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa

Aktualności

Rekolekcje

Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa

        Rekolekcje to święty czas poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, konferencje oraz spowiedź. Kilkoro naszych parafian przeżywało taki czas podczas rekolekcji dla członków wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w dniach  5-6-7 listopada br. w Sandomierzu. Rekolekcje rozpoczęły się Drogą Krzyżową w oparciu o teksty apostołki tego dzieła Służebnicy Bożej Rozalii Celak. W nocy z pierwszego piątku, na pierwszą sobotę, podczas całonocnego czuwania wynagradzaliśmy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne. Następnego dnia podczas wspólnych modlitw i konferencji ojca rekolekcjonisty Andrzeja Zająca CSsR ubogacaliśmy się duchowo i pogłębialiśmy swoją wiarę, a podczas Mszy Świętej pod przewodnictwem JE ks. Bpa Edwarda Frankowskiego modliliśmy się za zmarłych kapłanów oraz członków wspólnot. Rekolekcje te zakończyła Msza Święta z błogosławieństwem końcowym udzielającym wszystkim uczestnikom rekolekcji daru odpustu zupełnego. Wspólnota ta ma na celu dążyć i modlić się o uznanie najwyższej władzy Pana Jezusa nad rodziną, środowiskiem, narodem.

            W naszej parafii modlimy się o to podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek, godzinę przed Mszą Świętą. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, uwielbiania i adorowania oraz do dokonania osobistego aktu Intronizacji Pana Jezusa w swoim sercu.

Jezu jesteś Królem, Jezu jesteś moim Królem!

Daj mi poznać Wolę Twoją Panie, oto jestem!

 

Kacper