Pątnicy 41. Pieszej Pielgrzymki Zamojsko – Lubaczowskiej w rudnickiej parafii

Aktualności

W sobotę, 5 sierpnia 2023r., rudniczanie ugościli pątników grupy św. Stanisława, którzy trzy dni wcześniej z Konkatedry Lubaczowskiej, czyli z Sanktuarium NMP Łaskawej Lwowskiej, wyruszyli na szlak 41. Pieszej Pielgrzymki Zamojsko – Lubaczowskiej na Jasną Górę.

Ich przybycie na ziemię rudnicką wszem i wobec oznajmił dźwięk dzwonów kościelnych. Nawet deszczowa i pochmurna tego dnia aura nie zdołała zakłócić wzruszającego spotkania z utrudzonymi pielgrzymami, na których powitanie wyszli proboszcz parafii rudnickiej ks. Stanisław Czachor, wikariusz ks. Andrzej Łach oraz przedstawiciele parafian.

Następnie wszyscy razem udali się do kościoła, by modlitwą rozpocząć czas postoju w Rudniku. Dla zmęczonych i utrudzonych drogą pielgrzymów bardzo ważny był też posiłek, który przygotowali właściciele miejscowych lokali gastronomicznych, wspólnoty i grupy parafialne oraz indywidualni mieszańcy naszego miasteczka.

Przed wyruszeniem w dalszą długą drogę do Jasnogórskiej Pani pielgrzymi z Lubaczowa po godzinnym odpoczynku na chwilę przystanęli jeszcze z modlitewnym westchnieniem przed Pomnikiem Ofiar Gestapo, PPR i UB. Na placu przykościelnym wybrzmiały też słowa serdecznych podziękowań za gościnne przyjęcie, które wygłosił kierownik duchowy grupy św. Stanisława, ks. Roman Karpowicz, proboszcz parafii pw. Świętego Karola Boromeusza w Lubaczowie.

 

https://www.facebook.com/parafiarudnik