Nasze spotkanie z Matką Bożą Szkaplerzną w dniu Jej wspomnienia na Dolinach.

Aktualności

 

        Na terenie naszej parafii znajduje się wiele przydrożnych kapliczek, krzyży. Są one dowodem wiary i pobożności przodków jak i współcześnie żyjących parafian. Jedną z takich kapliczek jest ta, która znajduje się przy ul. Doliny, w niej to znajduję się wizerunek Matki Bożej Szkaplerznej. 16 lipca w kalendarzu liturgicznym wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel popularnie nazywaną Matką Bożą Szkaplerzną. W tym dniu do kapliczki przybywało wiele osób indywidualnie, czy całymi rodzinami, by oddać część Matce Bożej i w Jej ręce złożyć swoje intencje czy podziękowania. O godzinie 16.00 odbyła się wspólna modlitwa wiernych wraz z kapłanami naszej parafii.

         Drewniana kapliczka powstała w 1946 roku jako wotum dziękczynne. Fundatorami byli sami mieszkańcy ul. Doliny, którzy dziękowali za opiekę i powrót z wojny do swoich domów. W tym miejscu w Wielką Sobotę ma miejsce poświecenie pokarmów na stół wielkanocny, a w miesiącu maju odprawiane są majówki. Kapliczka na stałe wpisała się w krajobraz okolicy, stając się miejscem modlitwy i zadumy.

 

Galeria