Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne

W tym roku podczas Wielkiego Postu przeżywaliśmy rekolekcje o Bożym Miłosierdziu. Słowo Boże głosił do nas ksiądz Czesław Gumieniak, który przybliżył nam jaką ważną rolę i moc ma w życiu każdego chrześcijanina Boże Miłosierdzie. Nie tylko umacniało nas słowo, ale także i wspólna modlitwa. W godzinie Miłosierdzia gromadziliśmy się na wspólnej koronce przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, następnie w dwa dni była wygłaszana nauka dla dzieci i młodzieży. Najważniejszym dniem podczas rekolekcji był dzień Sakramentu Pokuty, kiedy to wielu parafian przystąpiło do spowiedzi świętej i pojednało się z Panem Bogiem. Rekolekcjonista zachęcił, aby wierni codziennie sięgali po różaniec i zanurzali się w Bożym Miłosierdziu poprzez odmawianie koronki. Zaprosił także wszystkich, by w piątki przed mszą wieczorną, w świątyni wspólnie odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia. Był to czas łaski dla każdego, kto w tych rekolekcjach uczestniczył. Pozwoliły one lepiej przygotować się na święta Paschalne i pogłębić ufność w Boże Miłosierdzie w każdym z nas. Myślą przewodnią tych rekolekcji, do której bardzo często misjonarz wracał były słowa z dzienniczka siostry Faustyny “Nie znajdzie żadna dusza usprawiedliwienia, dopokąd nie zwróci się z ufnością do miłosierdzia Mojego” (Dz 570). Wierzymy że przyniosą one błogosławione owoce w naszym życiu.

Dopomóż mi do tego, o Panie, aby oczy moje były miłosierne, aby słuch mój był miłosierny, aby język mój był miłosierny, aby ręce moje były miłosierne i pełne dobrych uczynków, aby nogi moje były miłosierne, aby serce moje było miłosierne. Niech odpocznie miłosierdzie Twoje we mnie, o Panie mój.