Poświecenie Różańców

Aktualności

      W niedzielę, 9 października, podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 miała miejsce uroczystość poświęcenia różańców dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

      Temu ważnemu wydarzeniu religijnemu przewodniczył ks. Andrzej Łach, który po Eucharystii zaprosił trzecioklasistów wraz z rodzicami przed Ołtarz Pański, by dokonać oczekiwanego przez wszystkich aktu poświęcenia różańców. Uroczystość poprzedziła modlitwa wraz z błogosławieństwem kapłańskim, po którym zgodnie z obrzędem rodzice nakreślili znak krzyża na czole swoich pociech, a dzieci ucałowały krzyżyk poświęconego różańca.

      Na zakończenie tej ceremonii kościelnej ks. Andrzej Łach życzył młodym parafianom szczególnej łaski bliskości z Chrystusem za pośrednictwem Maryi. – Niech codzienna modlitwa różańcowa pomaga Wam we wzroście wiary i krok po kroku zbliża do Jezusa. Niech się stanie tak potrzebna do życia jak powietrze i woda. Niech towarzyszy Wam w każdej chwili dnia i nocy.

       Przy tej wyjątkowej okazji ks. Andrzej Łach zaprosił też trzecioklasistów wraz z rodzicami oraz wszystkich wiernych do gorliwego odmawiania modlitwy różańcowej w gronie rodziny oraz udziału w październikowych nabożeństwach, które w dni powszednie odbywają się po każdej mszy wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30.

    Tylko tym sposobem każdy z nas odkryje wielki „duchowy skarb”, o którego mocy świadczą chociażby słowa papieża Piusa IX: Różaniec to broń pozwalająca zwyciężyć demony i utrzymująca cię z dala od grzechu… Jeśli pragniecie, by w waszych sercach, domach, krajach zagościł pokój, gromadźcie się wspólnie i odmawiajcie różaniec, zawsze bez względu na to, jak jesteście utrudzeni”.

 

Galeria