Pielgrzymka Święty Krzyż i Kałków

Aktualności

Na zakończenie „białego tygodnia” w sobotę 25 maja dzieci, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą uczestniczyły wraz z ks. Krystianem, panią katechetką Bernadettą oraz swoimi Rodzicami w pielgrzymce dziękczynnej. Z Rudnika wyruszyło nas ponad 100 osób, był to czas modlitwy, zadumy, ale też rekreacji i radości ze wzajemnej obecności.

Pierwszą część pielgrzymki rozpoczęliśmy w Nowej Słupi, skąd mali pielgrzymi odprawiając Drogę Krzyżową wspinali się Traktem Królewskim do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu. Po dojściu na górę pątnicy zapoznali się z historią miejsca, uczestniczyli w adoracji Relikwii Krzyża Świętego, weszli na wieżę widokową oraz zwiedzili krypty w podziemiach Sanktuarium. Po posiłku pielgrzymi udali się w dalszą drogę do Sanktuarium Maryjnego w Kałkowie. W trakcie Eucharystii dzieci uroczyście złożyły przyrzeczenia abstynencji. Ważnym momentem było też nawiedzenie i modlitwa przy grobie naszego rodaka ks. inf. Czesława Wali. Czas w sanktuarium zakończyło zwiedzanie kałkowskiej Golgoty i zwierzyńca. Wieczorem wszyscy uczestnicy, bardzo zadowoleni i pełni wrażeń, powrócili do domów.