Nowi członkowie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego

Aktualności

Włączenie nowych członków do Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego odbyło się 14.11.2022 r. podczas wieczornej Eucharystii w kościele parafialnym w Rudniku nad Sanem.  Ceremonia miała miejsce w 208 rocznicę urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego. Obrzęd poprowadziła s. Eliza Sułkowska, odpowiedzialna za Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Dębickich.

 

   Rytuał przyjęcia naszych parafian w poczet członków Stowarzyszenia „Dobroć” – Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego poprzedziła prezentacja rysu historycznego tego wielkiego dzieła, dzięki czemu wszyscy uczestnicy uroczystości dowiedzieli się o celach i założeniach wspólnoty, istniejącej od 2002 r. i zrzeszającej katolików świeckich pragnących pogłębiać swoją wiarę w Boga i włączyć się w charyzmat Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.

   – W Rudniku nad Sanem Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego istnieje od 13 lat, za co dziękujemy Bogu, a dziś deklaruje swoją przynależność 10 osób – dodała s. Eliza.

 

     Po tym słowie wstępu nastąpiła właściwa część uroczystości, podczas której kandydaci do grona dzieci bł. Edmunda zajęli miejsce przy stopniach prezbiterium, by oficjalnie przyjąć różańce oraz deklaracje członkowskie.

– Niech one Wam przypominają o Waszym oddaniu na służbę Kościoła przez oddawanie czci Maryi i naśladowanie bł. Edmunda Bojanowskiego –  kontynuowała Siostra Służebniczka z Dębicy.

 

    Kolejną wzruszającą chwilą było odmówienie przez nowych członków Aktu oddania się Matce Bożej i udzielenie błogosławieństwa relikwiami bł. Edmunda Bojanowskiego przez proboszcza parafii Trójcy Świętej – ks. Stanisława Czachora.

 

    – Razem z siostrami dziękujmy Bogu za dar życia bł. Edmunda, za wszystkie udzielone za Jego wstawiennictwem łaski i dzieło, które pozostawił w Chrystusowym kościele, za nowych członków Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego i tę dzisiejszą piękną uroczystość –  powiedział na zakończenie Liturgii ksiądz dziekan, główny celebrans Mszy św., o której oprawę muzyczną zadbały Siostry Służebniczki przy współudziale wiernych świeckich.

 

Galeria