Msza Święta w intencji Strażaków

Aktualności

     4 maja 2023r., gdy dzień chylił się już ku końcowi, nawę główną rudnickiej świątyni wypełnił szpaler druhów OSP w Rudniku nad Sanem. Stojąc dwójkami w galowych strojach, stanowili uroczystą oprawę Mszy Świętą, którą w intencjach strażaków i ich rodzin odprawił proboszcz parafii, ks. Stanisław Czachor.

   Razem z wiernymi – w dniu wspomnienia św. Floriana Męczennika i Patrona strażaków – modlił się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla nich oraz ich bliskich, dziękując jednocześnie rudnickim druhnom i druhom za gotowość do działania o każdej porze dnia i nocy, narażanie życia dla potrzebujących oraz wielkie zaangażowanie na rzecz lokalnej wspólnoty parafialnej.

     Na dalsze zaś lata twardej, ale szlachetnej służby udzielił braci strażackiej kapłańskiego błogosławieństwa i modlitewnej porady, inspirowanej myślami św. Bernarda z Clairvaux:

    „W niebezpieczeństwach, w niedostatkach, w niepewnościach myśl o Maryi, przyzywaj Maryję. Niech Ona nigdy nie schodzi z twoich ust, niech nie opuszcza nigdy twego serca, a żeby Jej modlitwa była ci pomocna, nigdy nie zapominaj przykładu Jej życia. Postępując z Nią, nie zbłądzisz; modląc się do Niej, unikniesz rozpaczy, myśląc o Niej, nie zboczysz z drogi. Gdy Ona cię wspierać będzie, nie upadniesz; gdy opiekować się tobą będzie, nie zlękniesz się; gdy przewodniczyć tobie będzie, nie doznasz znużenia; gdy łaskawa dla ciebie będzie, dojdziesz do celu”.

Galeria