Ministranci na medal- Parafia Rudnik nad Sanem trzecia w szachach błyskawicznych!

Aktualności

Ministranci na medal   – Parafia Rudnik nad Sanem trzecia w szachach błyskawicznych.

W dniach 19 – 20 listopada 2022 r. w Starachowicach odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Ministrantów w Szachach. Uczestniczyło w nich 67 zawodników z 29 parafii i 13 diecezji. Parafię Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem reprezentowało: jeden kandydat na ministranta: Mateusz Mierzwa (kl. II), dwóch ministrantów: Filip Cagara (kl. V), Kamil Mierzwa (kl. VII) oraz trener i opiekun drużyny pan Bolesław Ziółkowski.    

Otwarcie turnieju miało doniosły charakter sportowo – duchowy. Rozgrywki rozpoczęto wspólną modlitwą, którą poprowadził Proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach – ks. Andrzej Kania. W krótkim przemówieniu wskazał na kształcące i wychowawcze walory królewskiej gry.

W dniu 19 listopada rozegrano indywidualne mistrzostwa w szachach szybkich. W turnieju indywidualnym szachów szybkich grupy A zawodników od 13- 19 lat Kamil Mierzwa zajął wysokie czternaste miejsce. W grupie B zawodników do lat 12 Filip Cagara zajął miejsce dziesiąte, a Mateusz Mierzwa zajął miejsce trzynaste. W klasyfikacji rankingowej do 1600 Filip Cagara był trzeci. Drużynowo parafia zajęła miejsce czwarte. Drużynę reprezentowali Filip CagaraMateusz Mierzwa.

W dniu 20 listopada rozegrano turniej w szachach błyskawicznych. W rozgrywkach grupy A zawodników od lat 13-19 w turnieju błyskawicznym Kamil Mierzwa zajął wysokie ósme miejsce. W grupie B zawodników do lat 12 w klasyfikacji rankingowej do 1600 Filip Cagara zajął miejsce pierwsze, a Mateusz Mierzwa miejsce trzecie. Drużynowo parafia zajęła miejsce trzecie. Drużyna grała w składzie: Filip CagaraMateusz Mierzwa.

Równocześnie rozegrano turniej towarzyszący opiekunów, w którym opiekun naszej drużyny Bolesław Ziółkowski w turnieju szachów szybkich zajął miejsce trzecie, a w turnieju szachów błyskawicznych miejsce drugie.

Zakończeniem Mistrzostw była uroczysta Msza Święta celebrowana w kościele. Po niej nastąpiła dekoracja zwycięzców. Całe to wydarzenie pozostanie w naszej pamięci na wiele lat. Przeżycia duchowe uzupełniły nasze emocje sportowe.

Galeria