Rodzinne kolędowanie

14 stycznia 2024r. (niedziela) w Kościele pw. Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem po wieczornym nabożeństwie odbył się parafialny koncert kolędniczy w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych, którym towarzyszyły Siostry Służebniczki.

W półmroku świątyni, rozświetlonej ferrią barw, wybrzmiały wykonane solo, w duecie i chóralnie najpopularniejsze tradycyjne i współczesne kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Piękne wokalizy artystów, świetnie zharmonizowane z partiami instrumentalnymi oraz audiowizualnymi i świetlnymi efektami, porywały emocjonalną szczerością, otwartością i żarliwością, wywołując bogactwo wzruszeń u słuchaczy – w dużej mierze bliskich, dziadków i przyjaciół uczestników rodzinnego kolędowania w kościele.

Dodatkowych głębokich wrażeń religijnych i artystycznych dostarczył występ Grupa kolędnicza „MATYKARAŚ” z Rudnika i Jeżowego, której członkowie z gwiazdą betlejemską w barwnym korowodzie przemierzyli główną nawę, by przy stajence bożonarodzeniowej z towarzyszeniem instrumentów ludowych zaprezentować tradycyjny repertuar kolęd i pastorałek oraz przekazać wszystkim zebranym noworoczne życzenia świąteczne.

Ostatnim akordem rodzinnego kolędowania było gremialne wykonanie na stojąco Pieśni o Narodzeniu Pańskim na znak radosnego uwielbienia Boga-Człowieka, który z miłości do nas tak się uniżył, że przyjął cielesną powłokę, aby wyzwolić nas od grzechu i zbawić. – Za to niech Bogu – Ojcu będą dzięki, że posłał do nas Syna swego, jedynego i umiłowanego. A Tobie, Panie Jezu, niech będą dzięki, że zachciałeś stać się człowiekiem i pośród nas zamieszkać– mówił w podsumowaniu proboszcz ks. Stanisław Czachor.

Nasz pasterz parafialny wyraził też wdzięczność wszystkim obecnym za wspólne radosne kolędowanie i pochylenie się nad tajemnicą Wcielenia Boga. Z ogromnym podziwem i uznaniem wypowiadał się zwłaszcza o artystach wieczornego spotkania, którzy pod kierunkiem inicjatora, organizatora i kierownika całego przedsięwzięcia artystycznego ks. Krystiana Kusztyba stworzyli niezapomniany i wyjątkowy spektakl kolędniczy na większą chwalę Boga i radość naszych serc.

Więcej zdjęć: